hlášení podrývání  – u porostů  řepky ozimé  založených na SEO plochách je potřeba do 15.9. ohlásit využití půdoochranné technologie

Upozorní pro žadatele programu PGRLF – PROVOZ 2022

 

Prosím ujistěte se, že v předložené smlouvě s “bankovním domem” (příloha pro PGRLF) je jasně uvedeno, že čerpáte finance na PROVOZNÍ VÝDAJE. Ať zbytečně není žádost ukončena.

TWITTER Zdeněk Nekula:  „Vyšel mi pozitivní antigenní a následně i PCR test na Covid-19. Tento týden tedy bud u mimo úřad. Při jednáních mě dočasně zastoupí příslušní náměstci, takže chod @MZeCr to výrazně neovlivní. Věřím, že příští týden budu zpět v práci.“

Vážení členové ČMSZP,

 

byli jsme požádáni Univerzitou Karlovou o spolupráci na výzkumu ohledně nastavení agro-environmentálních dotací.

Tím, že a jak odpovíte v dotazníkovém šetření, můžete ovlivnit budoucí nastavení AEKO dotací.

Výsledky studie budou předloženy ministerstvům (MZe a MŽP), dalším národním a evropským orgánům, a zpětnou vazbu dostaneme i my.

Dotazník je anonymní a podobný průzkum bude probíhat i v sousedních zemích.

 

Odkaz na dotazník (max 20 min): ZDE

 
Kontaktní osoba pro dotazy je: Matěj Opatrný MSc., Ph.D., Výzkumný pracovník, Environmentální ekonomie a sociologie, Univerzita Karlova; matej.opatrny@czp.cuni.cz

S pozdravem a přáním hezkého dne

 

Ing. Karolína Menclová, ředitelka 

Českomoravský svaz zemědělských podnikatelů

sídlo: Slezská 7, 120 00 Praha 2

 

Mob.: +420 602 542 602
web.: http://cmszp.cz/
 

Obalový materiál na tuto sezónu (srovnání cen)

Jelikož od některých kolegů jsme měli dotaz na cenovou dostupnost obalového materiálu, dovolujeme si Vám nabídnout k porovnání ceník síti a fólií (k dispozici v kanceláři svazu – kontaktujte ředitelku svazu – menclova@cmszp.cz).

Pozn. při paletovém odběru je vyjednávána individuální sleva.

Kandidatury do PŘEDSEDNICTVA A DOZORČÍ RADY ČMSZP zasílejte na kancelář svazu

Vážení kolegové, Vážené kolegyně,

Mandát současného předsednictva i dozorčí rady ČMSZP je u konce. V listopadu proběhnou volby do předsednictva svazu, následně i volba předsedy svazu a jeho místopředsedů. Totéž platí pro dozorčí radu.

 

Každý člen ČMSZP může využít svého práva být nominován na kandidátku do předsednictva a aktivně tak ovlivnit budoucí činnost svazu.

 

Dovolte mi Vás tímto oslovit a ujistit Vás, že opravdu každý z Vás má možnost kandidatury do předsednictva svazu a já osobně se nebráním spolupráci i s těmi, kteří prozatím neměli příležitost se do činnosti svazu zapojit. Pokud máte opravdový zájem, neváhejte nám Vaši kandidaturu zaslat na info@cmszp.cz nebo se telefonicky obraťte na ředitelku svazu +420 602 542 602.

 

Těším se na osobní setkání a v případě jakýchkoliv dotazů mne neváhejte kontaktovat.

 

S pozdravem

Ing. František Winter
předseda ČMSZP

Konec doby klecové v EU

Europoslanci vyzývají Komisi, aby urychlila přezkum právních předpisů EU o welfare zvířat, a žádají, aby do roku 2027 zakázala klecové chovy hospodářských zvířat v celé Evropské unii. Usnesení bylo přijato 558 poslanci.
Evropský parlament doufá, že by byl přezkum dokončen do roku 2022, nikoli až koncem roku 2023, jak se v současnosti plánuje. To by pomohlo zajistit, aby byl zákaz zaveden v rámci mandátu současné Komise, která skončí ve funkci v roce 2024.

 

Katedra environmentálních studií Fakulty sociálních studií MU pořádá cyklus přednášek  – „Blok expertů“, otevřený širšímu okruhu zájemců.

Ve středu 21. dubna ve 12:00 ONLINE vystoupí

Jiří Michalisko

soukromý zemědělec – Jakartovice

s přednáškou

AGROLESNICTVÍ – jako jedno s adaptačních opatření klimatických změn – pohledem praktikujícího zemědělce.

 

Srdečně zveme všechny zájemce.

 

 
Join Zoom Meeting
https://cesnet.zoom.us/j/98593710507?pwd=V0VyeFd6MGQvQ1lya0dVc2MveCtkdz09