Vážení členové ČMSZP,

 

byli jsme požádáni Univerzitou Karlovou o spolupráci na výzkumu ohledně nastavení agro-environmentálních dotací.

Tím, že a jak odpovíte v dotazníkovém šetření, můžete ovlivnit budoucí nastavení AEKO dotací.

Výsledky studie budou předloženy ministerstvům (MZe a MŽP), dalším národním a evropským orgánům, a zpětnou vazbu dostaneme i my.

Dotazník je anonymní a podobný průzkum bude probíhat i v sousedních zemích.

 

Odkaz na dotazník (max 20 min): ZDE

 
Kontaktní osoba pro dotazy je: Matěj Opatrný MSc., Ph.D., Výzkumný pracovník, Environmentální ekonomie a sociologie, Univerzita Karlova; matej.opatrny@czp.cuni.cz

S pozdravem a přáním hezkého dne

 

Ing. Karolína Menclová, ředitelka 

Českomoravský svaz zemědělských podnikatelů

sídlo: Slezská 7, 120 00 Praha 2

 

Mob.: +420 602 542 602
web.: http://cmszp.cz/
 

Obalový materiál na tuto sezónu (srovnání cen)

Jelikož od některých kolegů jsme měli dotaz na cenovou dostupnost obalového materiálu, dovolujeme si Vám nabídnout k porovnání ceník síti a fólií (k dispozici v kanceláři svazu – kontaktujte ředitelku svazu – menclova@cmszp.cz).

Pozn. při paletovém odběru je vyjednávána individuální sleva.

Kandidatury do PŘEDSEDNICTVA A DOZORČÍ RADY ČMSZP zasílejte na kancelář svazu

Vážení kolegové, Vážené kolegyně,

Mandát současného předsednictva i dozorčí rady ČMSZP je u konce. V listopadu proběhnou volby do předsednictva svazu, následně i volba předsedy svazu a jeho místopředsedů. Totéž platí pro dozorčí radu.

 

Každý člen ČMSZP může využít svého práva být nominován na kandidátku do předsednictva a aktivně tak ovlivnit budoucí činnost svazu.

 

Dovolte mi Vás tímto oslovit a ujistit Vás, že opravdu každý z Vás má možnost kandidatury do předsednictva svazu a já osobně se nebráním spolupráci i s těmi, kteří prozatím neměli příležitost se do činnosti svazu zapojit. Pokud máte opravdový zájem, neváhejte nám Vaši kandidaturu zaslat na info@cmszp.cz nebo se telefonicky obraťte na ředitelku svazu +420 602 542 602.

 

Těším se na osobní setkání a v případě jakýchkoliv dotazů mne neváhejte kontaktovat.

 

S pozdravem

Ing. František Winter
předseda ČMSZP

Konec doby klecové v EU

Europoslanci vyzývají Komisi, aby urychlila přezkum právních předpisů EU o welfare zvířat, a žádají, aby do roku 2027 zakázala klecové chovy hospodářských zvířat v celé Evropské unii. Usnesení bylo přijato 558 poslanci.
Evropský parlament doufá, že by byl přezkum dokončen do roku 2022, nikoli až koncem roku 2023, jak se v současnosti plánuje. To by pomohlo zajistit, aby byl zákaz zaveden v rámci mandátu současné Komise, která skončí ve funkci v roce 2024.

 

Katedra environmentálních studií Fakulty sociálních studií MU pořádá cyklus přednášek  – „Blok expertů“, otevřený širšímu okruhu zájemců.

Ve středu 21. dubna ve 12:00 ONLINE vystoupí

Jiří Michalisko

soukromý zemědělec – Jakartovice

s přednáškou

AGROLESNICTVÍ – jako jedno s adaptačních opatření klimatických změn – pohledem praktikujícího zemědělce.

 

Srdečně zveme všechny zájemce.

 

 
Join Zoom Meeting
https://cesnet.zoom.us/j/98593710507?pwd=V0VyeFd6MGQvQ1lya0dVc2MveCtkdz09

Portál farmáře spolu se spuštěním předtisků

Jednotné žádosti 2021 dozná úprav. Stane se tak na základě loňské grafické úpravy portálu, po které SZIF obdržel od klientů množství konstruktivních podnětů na zlepšení.
Úpravy portálu budou spočívat především ve zmenšení polí a zavedení „plovoucích tlačítek“, což povede k větší přehlednosti a omezení nutnosti rolování na konec stránky. Na úvodní stránce bude upraven formát sekce „Nepřehlédněte“, kde jsou publikovány důležité obecné informace, „Nápověda“ se nově otevře do nového okna tak, aby bylo možné souběžně pracovat na portálu. Z důvodu lepší orientace budou rovněž zvýrazněny některé texty. Přibude také možnost stažení přehledu vyplacených prostředků do souboru .xls.
Některé podněty nebylo možné v současné době z technických důvodů realizovat, budou však zohledněny při dalším rozvoji. Za všechny zaslané podněty děkujeme, umožňují nám získat zpětnou vazbu, na které lze stavět při budoucím rozvoji tohoto důležitého komunikačního nástroje.
Více ZDE

Webinář se zemědělskou diplomatkou Irenou Leopoldovou: „Exportní příležitosti v Japonsku – trh s vínem“ – 25. března 2021, 9. hod

 

pro více informací kontaktujete Irenu Leopoldovou, zemědělská diplomatka velvyslanectví ČR v Tokiu, Mob ČR: +420 773 743 880, irena_leopoldova@mzv.cz