DotazníK Vnímání rewildingu a souvisejících politik

Vnímání rewildingu a souvisejících politik
Vážený kolego/Vážená kolegyně,

obracíme se na Vás z Evropského lesnického institutu, abychom Vás pozvali k účasti na průzkumu zaměřeného na vnímání různých možností rewildingu napříč různými politickými subjekty, který současně probíhá v 10 různých zemích Evropy (Španělsko, Itálie, Francie, Belgie, Nizozemsko, Německo, Česká republika, Rumunsko, Bulharsko a Švýcarsko). Jako důležitý zainteresovaný subjekt v oblasti managementu krajiny nám Vaše odpovědi pomohou analyzovat stav rewildingu ve Vaší zemi.Pro účely této studie se rewildingem rozumí obnovení přírodních procesů, které by nastaly bez lidské činnosti.

Více informací o projektu naleznete na webových stránkách: https://wildcard-project.eu/.

Naprosto rozumíme tomu, že jste pracovně zaneprázdněni, nicméně pokud si na vyplnění dotazníku můžete vyhradit maximálně 15 minut, budeme Vám velmi vděčni. Na základě analýzy Vašich odpovědí budeme moci informovat tvůrce národních politik a politik EU o tom, jak mohou různé přístupy k rewildingu přispět ke zmírnění dopadů změny klimatu a přizpůsobení se této změně, jakož i k zachování biologické rozmanitosti.

Přístup k dotazníku naleznete zde:  https://www.surveymonkey.com/r/RMWH2ZN

Tento e-mail vám adresujeme, jelikož jste byli v rámci projektu identifikováni jako zainteresovaný politický subjekt ve vašem oboru. Tento průzkum však můžete předat kterékoli jiné kompetentní osobě ve vaší organizaci, pokud uznáte za vhodné. V případě jakýchkoli dotazů nebo pokud potřebujete pomoci s vyplněním tohoto dotazníku, obraťte se ,prosím, na adresu carmen.rodriguez@efi.int.

Předem Vám velmi děkujeme za vaši účast a doufáme, že Vás tento průzkum osloví.

Se srdečným pozdravem,

Dr. Carmen Rodríguezová jménem týmu WILDCARD

Spustit průzkum

 

 

Co je rewilding?

Rewilding je přístup k ochraně přírody, jehož cílem je obnovit přírodní procesy a vrátit krajinu do stavu, který je blíže původní divoké přírodě – často to zahrnuje:

  • návrat původních druhů (např. velkých kopytníků nebo šelem),

  • omezení lidských zásahů do ekosystémů,

  • podporu přirozené sukcese (postupné obnovy přírody).