Agrární komora a Zemědělský svaz prosazují zavedení limitu pro malé podniky

V rámci pracovní schůzky ke změnám v podmínkách aktivního zemědělce byla mimo jiné diskuze na téma minimální velikost příjemců přímých podpor. Agrární komora  a Zemědělský svaz přišli s návrhem zavedení povinné minimální velikosti podniku na úrovni 5 ha obhospodařované plochy. Každý zemědělec, který by se nevešel do zmiňovaného limitu, by neměl nárok na přímou podporu (SAPS ap.).

 

Velký a malý

Proti tomuto návrhu se postavila Asociace soukromého zemědělstvíSpolečnost mladých agrárníků a Českomoravský svaz zemědělských podnikatelů, který zastává názor, že každý zemědělec by měl mít možnost se svobodně rozhodnout. Podniky do 3 ha tvoří přibližně 25% žadatelů v rámci přímých podpor.

Podmínky mají být pro všechny zemědělce rovné, a není proto možné zavádět podobná opatření. Nehledě na to, že právě malé podniky dokáží dodat na venkov přidanou hodnotu v podobě vyššího využití pracovníků v zemědělství a tím snížit nezaměstnanost a odliv obyvatelstva do měst.

Jaký je váš názor na zavedení tohoto limitu? Pište do komentářů pod tímto článkem.

4 komentáře u textu s názvem Agrární komora a Zemědělský svaz prosazují zavedení limitu pro malé podniky

 1. martin němec
  martin němec
  napsal:

  a jaký k tomu mají důvod ?? stejná logika je aby třeba aby všichni jezdili ve velkých mercedesech ty malé pod 3 litry by neměli nárok! nebo aby chudý, nepracující a nemocný lid byl vyvražděn = tím by vznikly samé velké a prosperující firmy se zářnou budoucností
  Agrární komora a Zemědělský svaz na věčné časy !!! budiž jim ze shora dopřáno a konečně mohli jezdit ve velkých mercedesech

 2. Martin Hruška
  Martin Hruška
  napsal:

  Dobrý den, myslím si že minimální obhospodaření 3ha by byla dostačující. Spíš by se ministerstvo mělo zaměřit na zemědělce, kteří mají hektarů daleko více než potřebují ke svému podnikání. „Pozemků měj kolik chceš, ale to co máš na víc na to dotace nedostaneš,,.Věřím, že pokud by se toto povedlo prosadit daleko více by se zemědělství v ČR zlepšilo.

 3. Lukáš
  Lukáš
  napsal:

  Jsou ti smejdi! Je to diskriminace malých ! Rada z nas mas rozjetý 5 lety závazek v enviro , kdo kterého jsme vstoupili za nějakých podmínek , tak nechápu jak múzou uprostred cyklu vubec uvažovat o změnách . Kdybychom nebyli schopno plnit AZ , tak by take rada z nas musela vracet dotace za nedodržení závazku !

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.