Vážení, dovoluji si nabídnout k zaslání odkaz na záznam z webináře k tématu Zelená architektura z prosince 2020.
Záznam je veliký, proto jsme jej na web ČMSZP neumístili.

Kolektivní vyjednávání

V pátek 4. prosince 2020 se v Praze uskutečnilo druhé kolo kolektivního vyjednávání  o znění Kolektivní smlouvy vyššího stupně (KSVS) pro rok 2021 mezi Odborovým svazem pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR (OSPZV-ASO ČR) Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů i a Zemědělským svazem ČR. Zemědělské odbory navrhli v tomto kole zvýšení mezd zaměstnancům v sektoru zemědělství o 6 procent. Další jednání o kolektivní smlouvě se uskuteční 22. prosince 2020.

Vláda schválila navýšení minimální mzdy pro rok 2021 o 600 Kč. Minimální mzda v Česku bude 15 200 korun v roce 2021, schválila na dnešním jednání vláda.

Na základě usnesení vlády ČR ze dne 30. října 2020 č. 1110 o přijetí krizového opatření se opětovně zavádí možnost zasílání poštovních datových zpráv (dále jen „PDZ“) pro všechny uživatele datových schránek zdarma. Toto opatření nabylo platnosti dne 2. listopadu 2020 a bude trvat po celou dobu nouzového stavu. Ve smyslu tohoto usnesení vlády jsme od 2. listopadu 2020 až do odvolání nouzového stavu aktivovali PDZ zdarma.

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, a.s. stanovil základní sazbu podpory u programu Zemědělec ve výši 2,50 % p.a.
Sazba 2,50 % p.a. se týká žádostí přijatých v období od 1. 10. 2019 do 30. 9. 2020, přičemž u mladých zemědělců do 40 let věku je podpora navýšena o další jeden procentní bod.
 

EET odklad do 1.1.2023

Vláda dnes na návrh Ministerstva financí schválila odklad všech čtyř fází elektronické evidence tržeb na 1. ledna 2023. Podnikatelé, kteří budou chtít své tržby elektronicky evidovat dobrovolně, tak budou moci činit i nadále. Ministerstvo financí k tomuto kroku přistoupilo na základě pečlivého zhodnocení nejaktuálnější zdravotní situace, výhledu ekonomického vývoje a po dnešní konzultaci se všemi podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami.
„Hlavním cílem elektronické evidence tržeb vždy bylo narovnání podnikatelského prostředí. V tuto chvíli je však prioritou samotná záchrana podnikání. Zjednodušeně řečeno, pokud vám zatéká do podkroví, nebudete zastřihávat anglický trávník. Až střechu opravíte, můžete se zase pustit do zahrady,“ vysvětluje své rozhodnutí ministryně Alena Schillerová. „Elektronická evidence tržeb je úspěšným projektem a dnešní konzultace s podnikateli nám potvrdila, že má stále jejich silnou podporu, byť s odkladem vzhledem k současné zdravotní situaci plně souhlasí“ dodává ministryně financí.

Pokud by jste se dobrovoně rozhodly EET zavést – přikládáme informační brožuru Ministerstva financí o elektronické evidenci tržeb, kde naleznete ty nejzákladněkší informace a také důležitá telefonní čísla a internetové stránky, kde se v případě potřeby dozvíte více podrobností.

Informacni-letak_2020_EET-Pruvodce-pro-podnikatele

Zdroj: MF

Nezapomeňte si přečíst naše Farmářské listy

 

 

1.
Farmářské listy č. 1/2020Rozhovor číslo 1 –  FYTO Králík s.r.o. (pan Ing. Jaroslavem Králíkem, Ph.D.)

 2.
Farmářské listy č. 2/2020

Rozhovor číslo 2 –  pan Jan Šašlík

 3.
Farmářské listy č. 3/2020

Rozhovor číslo 3 – Agro Šumava s.r.o. (pan Miroslav Procházka)

4.
Farmářské listy č. 4/2020 

Rozhovor číslo 4 – Krokodýlí ZOO Protivín (pan Miroslav Procházka)

5.
Farmářské listy č. 5/2020

Rozhovor číslo 5 –  Milknatur (pan Pavel Šrámek)

6.
Farmářské listy č. 6/2020

Rozhovor číslo 6 –  Vojenské lesy a statky ( pan Petr Král) – vzdělávání a  lesní pedagogika

 

7.
Farmářské listy č. 7/2020

Rozhovor číslo 7 – Vojenské lesy a statky  ( pan Petr Král) – zadržování vody, biodiverzita

 

8.
Farmářské listy č. 8/2020

Rozhovor číslo 8 –    Vojenské lesy a statky ( pan Petr Král) – nejen o rekreačním zařízení

 

9.
Farmářské listy č. 9/2020

Rozhovor číslo 9 – AGROTEAM (pan Michal Weber)