Dotazník – výzkum veřejného mínění na přítomnost vlka v české krajině

V rámci spolupráce s vysokými školami přeposílám odkaz na dotazník zabývající se  výzkumem veřejného mínění na přítomnost vlka v české krajině.
Dotazník vznikl ve spolupráci členů katedry myslivosti a lesnické zoologie FLD ČZU v Praze. K náhledu i vyplnění slouží odkaz: https://www.survio.com/survey/d/wolfsurvey

 
Aktuality k programu péče o vlka naleznete také na našem webu:
MŽP: přijetí Programu péče o vlka obecného vč. postupu nahlášení škody

 

COVID19: Sezónní pracovníci ze zemí mimo EU

Vážená paní, vážený pane,
vláda ČR včera svým usnesením č. 511 rozhodla o umožnění vstupu do ČR sezónním pracovníkům ze zemí mimo Evropskou unii, a to od 11. května t.r. Nyní MZe jedná s ostatními dotčenými resorty o tom, aby byl umožněn příjezd nejen držitelům sezónních víz, ale i držitelům krátkodobých 90-ti denních schengenských víz.
 Za tímto účelem si dovolím Vás požádat, abyste zaslali jmenný seznam držitelů platných krátkodobých schengenských víz a sezónních víz, se kterými jednotlivé firmy počítají na sezónní práce,na adresu  svazu
info@cmszp.cz v termínu do středy 6. května do 12.00.
nebo na adresu
Jiri.Sir@mze.cz a v kopii na Karolina.Bartosova@mze.cz , Jan.Srb@mze.cz a Jan-Petr.Roman@mze.cz 
v termínu do středy 6. května do 12.00. Vzorovou tabulku naleznete ZDE.
Podotýkám, že není nutné zasílat tabulky souhrnně za svaz. Plně postačí, když firmy seznamy zašlou přímo na MZe na uvedené adresy.
Předem děkuji za spolupráci.
Pro úplnost připomínám, že cizinci, kterým skončí platnost víza během trvání nouzového stavu, budou mít legalizován pobyt v ČR ještě 60 dnů po skončení nouzového stavu. Viz též https://www.mvcr.cz/clanek/zpravodajstvi-cizinci-kterym-v-dobe-nouzoveho-stavu-skoncila-platnost-pobytu-ziskaji-60-dni-hajeni.aspx .
S ohledem na časté dotazy ohledně budoucího termínu spuštění opětovného příjmu žádostí o víza na GK Lvov, resp. ZÚ Kyjev, Vás informuji, že MZe jedná s MZV o nejbližším možném termínu obnovení vízové agendy na Ukrajině, které je ale momentálně blokováno nouzovým stavem vyhlášeným tamní vládou. O dalším vývoji Vás budeme informovat
 Zdroj: Ing. Jiří Šír,  náměstek pro řízení sekce EU a zahraničních vztahů MZe a ČMSZP

Soutěže pro inovativní projekty v zemědělsko-potravinářském sektoru

Start-upová soutěž pro projekty a nápady v agrifood. Přihlaste se.

Innovation Prize 2020 – https://eitfoodhub.vscht.cz/ – uzávěrka je již 10.5. a žádost se podává v angličtině.

Pro týmy vedené ženou – EWA Czechia – https://www.facebook.com/ewaczechia – projekt na 6 měsíců – uzávěrka je 15.6. a žádost se podává v češtině.

Veřejná soutěž vyhlášená v roce 2020

Výzkumné potřeby Ministerstva zemědělství – Avízo
Veřejná soutěž vyhlášená v roce 2020
Informační semináře pro uchazeče
Často kladené dotazy
Vyhlášení výsledků veřejné soutěže

Poslanci schválili prodloužení nouzového stavu do 17. května. S návrhem vlády o prodloužení nouzového stavu do 25. května nesouhlasili.

Praha požaduje více času na reakci EU na audit PM Babiše:

Česká vláda chce odložit zaslání odpovědi na audit obvinění ze střetu zájmů proti premiérovi Andrejovi Babišovi do června kvůli rozšíření koronaviru. Pokud česká odpověď Komisi neuspokojí, může být vláda nucena vrátit dotaci do EU až 17,6 milionu EUR.

Zdroj: ELO

Pokud by někdo z členské základny měl zájem o agenturní pracovníky z Ukrajiny, kontaktujte svaz(info@cmszp.cz), komunikujeme s agenturou z Mladoboleslavska.

V případě zájmu propojíme vaše kontakty.

ČMSZP se spojilo s agenturou sídlící u Mladé Boleslavi, která může nabídnout 50 zaměstnanců – všichni pochází z Ukrajiny a jsou v ČR legálně.

 

V případě potřeby o bližší informace piště na Info@cmszp.cz

 

Děkuji

Vážené kolegyně, Vážení kolegové,

pokud ani během nouzového stavu a karantén nechcete ustat v sebevzdělávání v oblasti životního prostředí a udržitelného rozvoje, tak pro vás mám skvělou zprávu.

Respektive vás zvu jménem Jany Dlouhé z Centra pro otázky životního prostředí UK na webinář na téma obnovy lesů.

Online setkání s Janem Skalíkem, expertem Hnutí duha, se bude konat v pondělí, 30.3. ve 13:00, odkaz na virtuální prostor je zde: https://meet.google.com/dmv-jjfy-rpt

Tématem je obnova lesa, k dispozici je prezentace, ke které můžete klást dotazy, dále informační listy a videa. Vše je uloženo ve složce  www.bit.ly/obnova-lesu, jejíž obsah je podrobněji popsán v textovém dokumentu pod odkazem www.bit.ly/obnovalesu. Po skončení semináře vám budou nabídnuty další materiály, včetně jednoduché ale názorné online hry „Výprava do budoucnosti našich lesů“.

 

Prosím, napište, co vás k tématu zajímá, a na co by měl přednášející reagovat, v dotazníku zde

Těším se na viděnou ve virtuálním světě!

S pozdravem

Marek Hartych

16. 3. – materiály na jednání vlády
11.3.2020
Informace o materiálech, které předkládá Ministerstvo zemědělství

Bod č. 5, pro informaci

Zadání veřejné zakázky „Osvětová a zábavně edukační kampaň v oblasti zdravé výživy ve veřejnoprávní televizi“ na základě výjimky z působnosti zákona č. 137/2006 Sb., o zadávání veřejných zakázce

Zdroj: MZe