Pokud Vaše meziplodiny zasáhne ranní mráz před  31.10.2019 a  poškodí rostliny pěstované na DPB pro EFA plochy –  meziplodiny, může dojít k neplnění podmínek dotací, proto je doporučeno použít hlášení vyšší moci.

Pro ohlášení vyšší moci – výjimečných okolností z důvodu poškození porostu mrazem je nutné doložit Potvrzení ČHMÚ o naměřených teplotách, případně může být ještě doložen protokol z místního šetření (včetně fotodokumentace), které provede pracovník OPŽL a to i v případě, kdy je například poškozena pouze 1 rostlina ve směsi (např. pohanka).

KENYA – AFRICKÝ Lev!

Dovolujeme si Vás informovat, že Vás, naše členy pozvali kolegové z Keni na akci Jsme rádi, že vás zveme k účasti veletrh Agro & Poultry East Africa 2019(Agro & Drůbež ve východní Africe 2019). Akce je mezinárodní obchodní výstavou o zemědělství, farmaření, drůbeži a veterinářství atd.

Výstava se bude konat ve dnech 15. – 17. listopadu 2019 v Sarit Expo Center, Nairobi, Keňa.

Pokud budete mít zájem, kontaktní email je afroexpo18@gmail.com

 

Více na http://www.africanfairs.com/agropoultken_txt/agropoult-form.php

 

 

Poslanci odložili hlasování o rozšíření 3. a 4. vlny elektronické evidence tržeb (EET) z důvodu nedostatečného počtu koaličních poslanců před začátkem hlasování.

Další SZP by mohla být odložena až do roku 2023:
Podle interních zdrojů již nelze vyloučit další zpoždění při provádění příští společné zemědělské politiky (SZP). Originální rozvrh je ovlivněn Brexitem, který doslova „paralyzuje“ další rozhodování.

Členy svazu chceme upozornit na naše zástupce v tématických pracovních skupinách k SZP 2020+

Všichni zástupci jsou Vám k dispozice ke konzultaci a Vašim případným  připomínkám, při připomínkování a nastavování nového programového období, které jak všichni víme si bude muset poradit s menší alokací finančních prostředků.
Zde naleznete nominované osoby za ČMSZP do PS SZP 2020+, a to společně s jejich kontaktními údaji: http://cmszp.cz/monitorovaci-vybor-a-pracovni-skupiny-mze/nominovane-osoby-tps-budouci-podoba-szp/

 

8. kolo příjmu žádostí PRV 14-20 v termínu od 8. října 2019 8:00 hodin do 29. října 2019 18:00 hodin.

Bližší informace jsou k dispozici ZDE.

Pravidla k jednotlivým dotačním titulům byla vypublikována 1. 8. 19 u dotčených opatření na webových stránkách www.szif.cz.

PŘIPOMÍNKA: Byla zveřejněna výzva pro 8. kolo PRV. Investice budou směřovat například na potlačení kůrovcové kalamity, do rozvoje potravinářských a lesnických podniků.

Výzvu najdete ZDE.