Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Země živitelka 2018

23.8.201828.8.2018

Země živitelka je jedinou výstavou u nás, která zahrnuje celý zemědělsko-potravinářský sektor.

Tradičně je v rámci Země živitelky zastoupena zemědělská technika a služby pro zemědělství,rostlinná a živočišná výrobatechnologielesní a vodní hospodářstvíekologické zemědělství,myslivcirybáři , včelaři i drobní chovatelé, jednotlivé zemědělské obory jsou prezentovány napříč celým areálem, mají  své pavilony i svůj vlastní program.

ZEMĚDĚLSKÉ TECHNICE vždy patří největší část areálu, zejména hlavní trasy Země živitelky a také pavilon Z. Představují se zde tradiční značky a špičky svého oboru, které k zemědělské technice již dlouhá léta patří. Vystaveny jsou nejnovější traktory, secí technika, rozmetadla, manipulační technika, stroje na zpracování půdy apod.

Pavilon T1 je pravidelně místem prezentace POTRAVIN A PODPORY ZEMĚDĚLSTVÍ, součástí Země živitelky jsou i střední a vysoké zemědělské školy se svými expozicemi.

Předvadiště a přilehlé pavilony jsou vyčleněny pro HOSPODÁŘSKÁ ZVÍŘATA, na předvadišti je celodenní program jako např. ukázky jízdárny a poslušnosti koní, skot, hospodářská zvířata jsou zastoupena i ovcemi, kozami nebo prasaty v přilehlých pavilonech.

Odborný doprovodný program nabízí široké spektrum seminářů, přednášek a diskuzních fór. Zde se představují jednotlivé svazy, spolky, dodavatelé i vystavovatelé.

Konec srpna je pro všechny zemědělce oslavou a svátkem sklizně. V sobotu společně slavíme NÁRODNÍ DOŽÍNKY. Průvod v čele s nejvyššími představiteli státu a vlády doprovází lidé v krojích, mažoretky, živá hudba, myslivci s dravci a loveckými psy. Nechybí ani tradiční soutěž o nejlepší dožínkový věnec.

Nechybí ani bohatý kulturní program zejména v Pivovarské zahradě a také program pro děti, který je zábavnou formou seznamuje s farmařením a zemědělstvím.

Podrobnosti

Zahájení:
23.8.2018
Ukončení:
28.8.2018